kep-01.jpgkep-02.jpg

2016/2017-es tanév eseményterv

 

 

I. félév

2016. szeptember 1. - 2016. január 20.

Augusztus

Augusztus 31.

Tanévnyitó tantestületi értekezlet

 

Jelentkezés az őszi szakmai vizsgákra

Szeptember

Szeptember 1.

A 2016/2017-es tanév tanévnyitó ünnepsége

A 2016/2017-es tanév első tanítási napja. (Évnyitó; 2-4. órák osztályfőnöki, majd 5-6. óra órarend szerinti tanítás).

Szeptember 2.

Jelentkezés az őszi érettségi vizsgára

 

(Határidő: szeptember 5.!)

Szeptember 13.

Szülői értekezlet a Szakképzési Hídprogram osztályai; 9/1; 9/2; 9/A; 11/1; 11/2; 11/3; 11/A 12/A; 13/A; 14/B osztályokban

Szeptember 14.

Szülői értekezlet a 10/1, 10/2, 10/A, 11/A, 11/B, 12/C, 13/A osztályokban

Szeptember 21.

Tanulmányi kirándulás a művészeti tagozaton tanulók számára (Modigliani – Magyar Nemzeti Galéria)

Szeptember 23.

OKTV-re való jelentkezési határidő

Szeptember 27.

DSE közgyűlés

Szeptember 29.

Végzős osztályok szalagrendelése

Szeptember 30.

FAIRPLAYCUP 2016/17-es Labdarúgó Bajnokság – nevezési határideje

Versenyek:

 

 

Szövegértés – online verseny (9/A; 11/B)

 

Erdélyország – online vetélkedő 3 fős csapatoknak (10/A)

 

„Irinyi és kora” (11/A; 11/B)

 

Atlétika

 

„SZAKE” versenyekbe való bekapcsolódás (tanév során folyamatos)

OKTÓBER

Október 3-7.

Őszi szakmai vizsga (Írásbeli)

Október 6.

Az aradi vértanúk emléknapja

Október 7.

„Menő Manó sportnap”

Október 15.

Október 31. bedolgozása

Október 17.

Deák Ferenc születésének napja

 

„Deák és kora” –Deák – emléknap (iskolai szavalóverseny)

Október 25.

Városi kiállítás szervezése a művészeti tagozat eddigi munkáiból

Október 21.

Megemlékezés az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Október 27.

Nyílt nap az általános iskolások részére

SHOW műsor

(„szalon tánc”; divatbemutató; tetoválás – testfestés; nagyméretű képek festése; ….)

Október 28.

Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

Október

Őszi szakmai vizsga (Szóbeli)

Versenyek:

 

 

Play and Win angol nyelvű levelező verseny

 

Idegen nyelvű szavalóverseny

 

Dr. Gárdus János megyei idegen nyelvi verseny

 

Atlétika

 

Ping - pong verseny

 

Lábtenisz verseny

November

November 2-4.

Őszi szünet

November 7.

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

November 18.

Pulyaavató

SHOW műsor

(„szalon tánc”; divatbemutató; tetoválás – testfestés; nagyméretű képek festése; ….)

November 22.

Fogadónap

November 24.

Nyílt nap az általános iskolások részére

November 28.

Adventi ünnepségsorozat (1. alkalom)

November 30.

A végzős tanulók szalagavató ünnepségének főpróbája

December

December 2.

A végzős tanulók szalagavató ünnepsége

December 5.

Adventi ünnepségsorozat (2. alkalom)

December 6.

Mikulás rendezvény

December 9-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók tanulmányi eredményéről

December 12.

Adventi ünnepségsorozat (3. alkalom)

December 19.

Adventi ünnepségsorozat (4. alkalom)

December 21.

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

December 22. – január 02.

Téli szünet

Versenyek:

 

 

Atlétika

 

Ping-pong verseny

 

Lábtenisz verseny

Óév Búcsúztató játékos ” Hepe-Hupa- Kupa” - a centrum tagiskolái között

 

 

Január

Január 3.

A téli szünet utáni első tanítási nap („A” hét)

 

Nevezési határidő a szakmai tanulmányi versenyekre

Január 20.

A 2016/2017-es tanév első félévének utolsó tanítási napja

 

Osztályozó konferencia

Január 22.

Megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról

Versenyek:

 

 

Közismereti versenyek lebonyolítása

 

Szakmai versenyeken való részvétel

II. félév

2017. január 23 – augusztus 31-ig

Január 23.

A második félév első tanítási napja

Január 26.

Félévi tantestületi értekezlet

Január 27-ig

A szülők írásbeli értesítése a tanulók tanulmányi eredményéről

Január 27 – 31.

Osztályonkénti szülői értekezlet valamennyi évfolyam számára

Versenyek:

 

 

Házi bajnokság lebonyolítása(fekvenyomás; szkander; ….sportágban)

Február

Február 15.

Az általános iskolai jelentkezési lapok beérkezése

Február 15-ig

Jelentkezés a tanév végi záróvizsgákra (érettségi, szakmai vizsgák)

Február 24.

A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja

Február 27.

Előző évi Országos Kompetenciamérés eredményeinek intézményi, fenntartói szintű elemzéseinek nyilvánosságra hozatala

Február

Szintvizsgák lebonyolítása

Versenyek:

 

 

Házi rajzverseny lebonyolítása

 

Tantárgyi – tanulmányi versenyek (megyei, területi, körzeti)

Március

Március 1.

Felvételi elbeszélgetés a művészeti tagozatra jelentkezőknek

 

Nevezés az Országos Rajverseny döntőjére

Március 8.

Iskolai nőnapi ünnepség

Március 14.

Megemlékezés az 1848-49-es forradalomról és szabadságharcról

Március 15.

Városi ünnepség, koszorúzás

Március 17-ig

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó végzős tanulók tanulmányi előmeneteléről

 

Rajzverseny munkáiból kiállítás szervezése

Március 20.

Fogadónap

Március

 

 

 

 

„Amerika Nap” – pályázat megvalósítása

 

 

Április

Április 11.

Megemlékezés a költészet napjáról

Április 12.

XXVI. Országos Rajzverseny – Debrecen

 

A holokauszt áldozatainak emléknapja

 

Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

Április 13. – 18.

Tavaszi szünet

Április 19.

Tavaszi szünet utánielső tanítási nap

Április 20.

12/A „teregetése”, a portfólió bemutatása

Április 26.

A felvételi határozat megküldése az általános iskolásoknak

Április 28.

A művészeti szakmai gyakorlati vizsgamunka benyújtása

 

A végzős tanulók osztályozó értekezlete

Április

 

 

„Kisérettségi”-, és szakmai próbavizsga íratás az érettségi-/ szakmai tantárgyakból

Versenyek

 

 

Fekvenyomás - (Országos)

Május

Május 4.

A végzős tanulók utolsó tanítási napja

 

Osztályozó értekezlet

Május 5.

A végzős tanulók ballagási ünnepsége

Május 8. – június 30.

Közép és emelt szintű írásbeli és szóbeli érettségi vizsgák

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsga kezdete: június 19.

Május 8.

Írásbeli érettségi (magyar nyelv és irodalom)

Május 9.

Írásbeli érettségi (matematika)

Május 10.

Írásbeli érettségi (történelem)

Május 11.

Írásbeli érettségi (angol nyelv)

Május 12.

Írásbeli érettségi (német nyelv)

Május 16.

A szülők értesítése a gyenge teljesítményt nyújtó tanulók tanulmányi előmeneteléről (9., 10., 11., 13. évfolyam)

Május 17.

Ágazati szakmai írásbeli érettségi vizsga

Május 18-19.

Írásbeli szakmai vizsgák

Május 24.

Országos Kompetenciamérés - 10. évfolyam

Május

 

 

A II. félév munkáiból „teregetés”

 

Országos rajzverseny

Május - június

OKJ-s szakmák gyakorlati és szóbeli vizsgái

Június

Június 2.

A nemzeti összetartás napja

Június 19-30.

Középszintű szóbeli érettségi – nappali tagozat

Június 15.

A 2016/2017-es tanév utolsó tanítási napja

 

Osztályozó konferencia

Június 16-tól

Összefüggő nyári szakmai gyakorlat a szakképző évfolyamok számára

Június 22-24.

Beiratkozás a középfokú iskolákba és a HÍD programba

 

Bizonyítványosztás az alsóbb évfolyamokon

Június 23.

Év végi tantestületi értekezlet

Június

 

 

A tanév során készült szakmai munkák bemutatása az iskolán belüli kiállítási térben

 

Diáknap

Augusztus

Augusztus 24-25.

Írásbeli és szóbeli javító és osztályozó vizsgák

Augusztus 31.

A 2016/2017-os tanév zárása

 

Pótbeiratkozás a Hídprogramba